Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Tarot

5

Czym jest TAROT owo magiczne i tajemnicze słowo. Narodził się między XIII i XIV wiekiem. Jego pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Niektórzy szukają korzeni tarota w Indiach, przypuszczając, że dotarł on do naszego kręgu kulturowego dzięki Cyganom, którzy opuściwszy w X wieku Subkontynent Indyjski powędrowali przez Iran, Mezopotamię i Egipt do krajów basenu Morza Śródziemnego.

W owym czasie w Italii rozprzestrzeniała się hazardowa gra w karty o nazwie tarocchi. Istnieją przesłanki, że już wówczas wróżono tymi kartami i używana ich do celów magicznych. Najprawdopodobniej z tego powodu władze kościelne nazwały karty te Biblią Szatana /dochodząc do wniosku, że tylko szatan mógł coś takiego wymyślić/.I tak XV i XVI wieczni wróżbici uznani zostali za heretyków podpadając pod sprawiedliwość Świętego Oficjum.

Po latach stosy polowań na czarownice przygasły a wynalazek druku przyczynił się do rozpowszechnienia kart do gry we wszystkich państwach Europy.

W tym czasie uformowała się już ikonografia kart i przyjęła ich nazwa francuska.

Tarot

Początkowo karty drukowano w Marsylii, później w innych miastach Francji a także w Hiszpanii i Szwajcarii gdzie nazwano je tarotem marsylskim".

W wiekach XIX XX tarot przestał ostatecznie służyć do gry a to za sprawą okultystów Leviego Papusa oraz Artura Edwarda Waitea , który wydał jedną z najpopularniejszych talii pędzla Pamel Colman-Smith.

Karty Tarota malowali wielcy artyści - Salvadore Dali, Jean Berthole. Używali go do celów medytacyjnych indyjscy mnisi.

Narzędzie medytacyjne, diagnostyczne, prognostyczne. jednych straszy innych zadziwia. Używają go i wilecy i mniejsi tego Świata. Dla profesjonalisty i osoby świadomie go używającego stanowi cenne źródło pozyskiwania nieznanej i nieuświadomionej wiedzy. Jednak pamiętajmy spotkanie z kartami nie jest nigdy obojętne w rękach szaleńca może być niebezpieczny.

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare