Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Tarot dziś

17

Do czego dzisiaj używamy kart Tarota?

Ktoś odpowie do wróżenia. Ale czy aby na pewno?

To stwierdzenie moim zdaniem to za mało.

Oczywiście każdy z nas jest ciekawy przyszłości, tego, co nieznane, bo to inspiruje, pobudza, trwoży, ale czy to jest najważniejsze?

Co może nam dać Tarot dziś?

 

Z doświadczeń empirycznych wiem, że możemy uzyskać:

1. Wgląd w siebie i w swoje życie- karty obnażają prawdę o nas samych, tę najczęściej, której nie chcemy widzieć i stosując różnorodne mechanizmy obronne skutecznie przed sobą i otoczeniem ukrywamy. Możemy zobaczyć wtedy, co naprawdę jest przyczyną naszych dolegliwości i kłopotów a karty dyskretnie podpowiedzą, jaką strategię postępowania można zastosować.

Najczęściej już pierwszy ogólny rozkład ma charakter diagnostyczny i pokazuje stan problematyczny osoby, która do mnie przyszła. Tak, to prawda na początku staram się postawić diagnozę to znaczy zlokalizować problem, umiejscowić go i przedstawić pod rozważenie.

2. Zaplanowany projekt, przedsięwzięcie, plan itp. możemy przeanalizować pod kątem opłacalności, przyszłości tzn. skutków podjętych przez nas działań.

3. Możemy też w powyższych sprawach pytać się o inne osoby.

4. Tarot natomiast nie jest wróżbą na zasadzie" brunet wieczorowa porą"

Nie odpowiada na pytania typu co mam ugotować na obiad, jaką bluzkę przyodziać itp. Profesjonalny tarocista potrafi "wycisnąć" z niego naprawdę wiele informacji, których nie dostarczy najlepsza nawet psychoterapia a jednocześnie pokaże stan obecny i ... przyszłość, a tego ani psycholog ani psychoterapeuta nie wyłoży /nie chodzi tu o deprecjonowanie pracy tych specjalistów ale o pokazanie różnic/.

5. Wiele podręczników opisuje szczególny sposób obchodzenia się z kartami Tarota . Jedni preferują trzymanie go w pudełku, jeszcze inni w suknie - moje doświadczenie 14-letniej codziennej pracy z kartami mówi, że nie ma to najmniejszego znaczenia. Wielu moich klientów zadaje mi pytanie ile razy w roku można stawiać TAROTA ? Odpowiadam: Do woli. Zależy to od potrzeb i ...zdrowego rozsądku.

Kiedy coś się inaczej układa bądź zmieniliśmy decyzję a tym samym bieg wydarzeń to wtedy warto je postawić i zobaczyć jak sprawy się mają po nowemu, ale jeśli np. byliśmy 2 tyg. temu i nic się nie zmieniło a prognoza była np. na trzy miesiące czy pół roku to pewnie, że nie ma sensu kart stawiać.

Oczywiście nic się by nie stało, tylko dodatkowe informacje wprowadzone mogły by nas zdezorientować, choć przy prawidłowo postawionych kartach nie mogą być one sprzeczne.

Część osób biega od jednego kartomanta do drugiego szukając potwierdzenia ? Czy ma to sens ? A czy można potwierdzać coś co jest prognozą - kolejną wróżbą?

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare