Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Praktyka tarota

Tarot

19

Najbardziej prawdopodobny okres powstania kart tarota przypada na przełom XIII a XIV wieku. Źródła podają różnie. Skąd wywodzą się owe karty także wersji jest kilka. Jedni twierdzą ,że z Chin inni ,że z krajów basenu Morza Śródziemnego. Najbardziej obszerną i wiarygodną historię owych kart znajdą Państwo w książkach Jana W. Suligi

Niezwykła talia kart. Czym jest ów tarot. Czym jest dla mnie ?

To narzędzie przede wszystkim diagnostyczne. Umożliwia wgląd tam gdzie "ludzki wzrok już nie sięga". To wówczas zastosowanie mają właśnie te karty. Gdy zawodzą wszelkie inne metody rozwiązania problemu , dotarcia do prawdy, przewidzenia skutku przyszłych wydarzeń. Na drodze pojawia się .TAROT

Każda talia tarota składa się z 78 kart. Podzielone są one na Duże Arkana lub zamiennie nazywając Wielkie Wtajemniczenia /tzw. Duchowe doświadczenia człowieka/ i jest ich 22 ,oraz Małych Arkan zwanych inaczej mniejszymi wtajemniczeniami, których jest 56. Małe Arkana podzielone są na cztery żywioły monety lub denary, miecze, buławy lub pałki, puchary lub kielichy. Do zrozumienia tarota po za znajomością symboliki kart niezbędna jest choćby podstawowa wiedza także z zakresu astrologii, numerologii. Większość profesjonalnych kursów i szkoleń powinna obejmować także i tę tematykę.

Nie będę opisywał tu poszczególnych kart gdyż mamy tyle dostępnych /lepszych i gorszych/ podręczników, że zapewne każdy dla siebie znajdzie coś odpowiedniego na rynku wydawniczym.

FAKTY i MITY

Tak jak poprzednio pisałem Tarot jest narzędziem przede wszystkim diagnostycznym, umożliwiającym wgląd w głębie naszej psychiki, podświadomości. Odkrywa to co ukryte. Pamiętajmy ,że często nawet i te obszary, które chcielibyśmy ,aby pozostały zakryte. Uświadamiania nas tam gdzie tej świadomości potrzebujemy, na tych rozdrożach gdzie jest jej nam brak.

Nie oznacza to absolutnie ,że mamy nie szanować cudzej wolności co do odkrywania kart i ujawniania zawartych tam informacji. Każdy profesjonalny interpretator będzie szanował tę sferę i poruszał się w wyłącznie w ustalonych z klientem granicach. Dodać należy także fakt, iż bardzo często tarot 'odmawia" odpowiedzi bądź potocznie określa się to stanem "Karty nie mówią" .

To nie tak do końca. Po prostu często nie jesteśmy jeszcze gotowi na przyjęcie danej prawdy lub informacji. A ujawnienie jej przedwcześnie przez karty mogło by przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Taki stan wówczas trzeba zrozumieć. Nic na siłę. Tarot czasami uczy pokory..

Kolejną kwestią wartą poruszenia jest temat kiedy warto skorzystać z rad kart. Tarot nie służy wyłącznie do przewidywania przyszłości. Najpierw rozeznaje obecny stan rzeczy cofając się wstecz potrafi pokazać źródło bądź kontekst naszych problemów bądź spraw z, którymi się zgłaszamy by w końcu podać rozwiązanie i pokazać dalszy rozwój w przyszłości. Stąd pytanie typu co mnie czeka ? Są mało konkretne.

Owszem można tak postawić kwestię ale wówczas nie będziemy w stanie prowadzić kart a będą one mówić często chaotycznie o wyrwanej części bez zrozumienia kontekstu i okoliczności temu towarzyszących. Natomiast stawianie samych pytań kartom typu czy będzie tak a tak także mija się z celem gdyż wówczas karty nie będą mogły się rozwinąć i podać nam tego co mają do przekazania. Przyduszane wyszepcą jedynie tak lub nie - na pewno nie o to chodzi w seansie tarota.

PRAWIDŁOWY SEANS

Przede wszystkim na początku warto uzgodnić zakres takiego seansu. Czyli podać swoje oczekiwania względem wróżącego i jego kart. Wówczas można przejść do meritum czyli rozpoczęcia seansu. Warto na początku zastosować układ tzw. Diagnostyczny. Jest ogólna wykładnia dla tarocisty co do położenia i sytuacji ogólnej klienta.

Następnie rozpoczynamy od najważniejszych dla danej osoby spraw i kwestii. Pamiętajmy ,ze rozkład diagnostyczny może wskazać inne ważne problemy czy kwestie, które nie zostały uzgodnione przed rozpoczęciem sesji. Wówczas należy o tym poinformować osobę dla , której karty są wykładane i jeśli udzieli wyraźnej zgody włączyć to do poruszanych później w szczegółowych rozkładach zagadnień. Następnie mając w pamięci informacje z owego układu diagnostycznego przechodzimy dalej do poszczególnych płaszczyzn problemowych. Rozkładamy karty w dowolne rozkłady tak aby uzyskać jak największy wgląd w sprawę, poznać jej tło, przyczyny .

Do rozwiązania się i perspektyw przyszłościowych włącznie. Zakres czasowy każdy tarocista ustala na podstawie swojej wiedzy, doświadczeń itp. Zawszę jednak zwracam uwagę aby nie rozciągać nie potrzebnie zakresu czasowego generalnie najlepszy czas to 6 do 12 m-cy choć w niektórych przypadkach czy kwestiach możliwy jest i większy zakres lub mniejszy.

W trakcie seansu można także korzystać z innych narzędzi a mianowicie np. można łączyć tarota z astrologią lub numerologią czy Runami lub I-chingiem. Mało kto o tym wie lub pamięta ,że sukces seansu tarota zależy w dużej mierze od umiejętności sprecyzowania swoich oczekiwań względem niego a także od ich adekwatności w stosunku do możliwości jakie niesie położenie kart tarota. Co powinien przynieść seans tarota. To chyba najtrudniejsze pytanie bo każdemu może dać zupełnie co innego. Oczekiwać można:

Wgląd i poznanie ,okoliczności, tła i przyczyn problemu, sprawy -omawianego tematu

Analizy stanu obecnego czasami poznanie tła i innych okoliczności omawianej sprawy

Pokazanie kierunku w jakim dana sprawa, problem, postawiona kwestia zmierza

Możliwości zmian, zagrożenia perspektywy blaski i cienie danej sprawy.

Najbardziej prawdopodobne, przewidywane rozwiązanie sprawy problemu etc.

Perspektywy dalekosiężne /w niektórych sprawach/

Czasami wskazówki, podpowiedzi, rady - bardzo, bardzo ostrożnie przekazane tak aby nie programować, nie ustawiać, stworzyć przestrzeń do własnych przemyśleń, działań, wyborów, decyzji itp.

Perspektywa przyszłości innych kwestii niż poruszane a Mianowice takich, które się ujawniły same w trakcie pracy z kartami.

Pamiętajmy ,że żaden specjalista z dziedziny szerokorozumianej parapsychologii czy to wróż czy tarocista czy Jasnowidz nie jest Bogiem acz człowiekiem .Wyjęty więc spod prawa błędu nie jest. Stosuje swoje narzędzia , metody, techniki aby pomóc, przewidzieć, czasami ostrzec. Za swoje wybory i życie odpowiadamy wyłącznie My.

SEASNE NA ODLEGŁOŚĆ CZY SĄ MOŻLIWE

Rozwój techniki komunikacji choćby Internet wymuszają także i na parapsychologii konieczność postępu. Podstawowe pytanie czy można wróżyć, prognozować, przeprowadzać seanse jasnowidzenia na odległość. Odpowiedź brzmi tak ale zastrzegam to nie jest tak jednoznaczne i wymaga dogłębniejszego wyjaśnienia, które postaram się tutaj zamieścić.

Seanse na odległość tak natomiast seanse typu on-line tu byłbym bardzo ostrożny zaraz napisze dlaczego. Jeśli osoba przesyła zdjęcie, podaje zagadnienia, czasami pytania i oczekuje konkretnej odpowiedzi tym bardziej jeśli jest możliwość rozmowy choćby przez telefon ma to sens. Na pewno jednak korzyści nie będą tożsame z osobistą formą - spotkania.

Osobowy charakter kontaktu nawet przy rozmowie jest zachowany aczkolwiek ma on ograniczony zakres /nie widzą się osoby -to wprowadza pewne bariery/ - jeśli nie widzimy osoby, która nam np. wróży to trudno nam ocenić jej wiarygodność /poprzez choćby komunikację niewerbalną, która zawiera dobrze ponad 70% przekazu nie możemy też tego odczuć/ Trochę to utrudnia całą sprawę ale na pewno jej nie uniemożliwia.

Po za tym nie widząc osoby nie wiemy czy ona faktycznie z nami rozmawia skupiając się na tym co robi czy np. maluje paznokcie, ogląda telewizję odpowiadając jedynie na nasze pytania. To oczywiście retoryka ktoś by powiedział ale jednak to ważna kwestia. Chciałem tylko pokazać różnice między formami konsultacji. Jeśli kontakt telefoniczny zostanie nawiązany prawidłowo a klient będzie w stanie nieco się na seans otworzyć ma to sens w innym przypadku strata czasu i pieniędzy. Seanse mailowe tu oczywiście kontakt osobowy jest znikomy.

Oczywiście posiadając zdjęcie dokładną datę urodzenia oraz zagadnienia ewentualnie pytania często udaje się także udzielić odpowiedzi. Jednak obie te formy są dalekie od osobistego spotkania w dobrej i przyjaznej atmosferze gdzie spokojnie można wszystko omówić, dopytać itp. Dla profesjonalisty kontakt osobisty także jest formą o zdecydowanie większym komforcie pracy niż forma telefoniczna lub e-mailowa. Jeśli natomiast chodzi o wszelkiego typu infolinie typu 0-700 itp.

Wróżenie on-line itp. Rozumiem ,że postęp cywilizacyjny nas nieco rozleniwia jednak moim zdaniem nie da się wszystkiego załatwić bez wychodzenia z domu. Wróżbę czy prognozę lub konsultację można dzisiaj otrzymać jak gorącą pizzę wprost na stół do domu natomiast z jakich składników będzie ona przyrządzona według jakich standardów sporządzona tego nie wiemy bo nas nie ma tam jest monitor, komputer telefon, a gdzie osoba gdzie żywy człowiek ?

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare