Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Zrozumienie symboli archetypowych

3

Z uwagi na to, że karty Wielkich Arkanów są oparte na symbolice archetypowej, podstawowe zrozumienie działania archetypów pomoże nam pełniej je interpretować. Archetyp jest to wewnętrzny wizerunek, funkcjonujący w ludzkiej psychice. Stanowi bezpośredni produkt naszego intuicyjnego Ja - coś, co tkwi głęboko w nas i co dobrze znamy, nawet jeśli nie jesteśmy tej wiedzy świadomi. Archetypy są powszechne dla całej ludzkości. Na przykład wszyscy nosimy w sobie wizerunek postaci Matki, nawet jeśli w naszym życiu zabrakło prawdziwej matki. Patrząc na świat z perspektywy archetypu, trzeba pamiętać, że wszystkie widzialne formy są połączone i wspierane przez ukryte zasady archetypowe, które są uniwersalne. Odzwierciedlają one zarówno nasze wewnętrzne, jak i zewnętrzne doświadczenie. Niżej podano krótki spis, bardziej szczegółowo przedstawiający archetypowy punkt widzenia.

Świat jest uważany za odbicie większej całości wszechświata, czyli Boskiego Umysłu, który zarówno współoddziałuje z materialną rzeczywistością, jak i ją przekracza. Wszystko jest częścią większej całości, która ma porządek i układ. Nic nie dzieje się przypadkiem i tak naprawdę nie ma zdarzeń prawdziwie losowych. To, co wydaje się przypadkiem, jest elementem ogólniejszego wzorca pełni sensu życia.

Rzeczywistość jest wielowymiarowa. Istnieją zjawiska, których sobie zwykle nie uświadamiamy, lecz wszystko jest brane pod uwagę na pewnym poziomie zarówno widzialnych, jak i niewidzialnych światów. Proces cyklicznej zmiany to nieodłączna część każdego i wszystkiego; wszystko pojawia się, rośnie i się rozkłada. Ponadto, aby wesprzeć formy widzialne, archetypy są także ekspresją subtelnych matematycznych oraz geometrycznych zasad i wzorców, jak wskazują pojęcia astrologiczne oraz inne formy wróżenia, wykorzystujące numerologię, do których zalicza się także tarota.

 

Wykorzystane treści pochodzą z książki Marie-Jeanne Abadie - "Tarot dla  początkujących" Warszawa 2002

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare